رتبه مناسبی را در نتایج جستجو کسب نخواهید کرد. به خاطر داشته باشید که بهترین تاکتیک‌های بک لینک سازی هم نمی‌تواند محتوا و ساختار ضعیف وب‌سایت شما را پوشش بدهد. در این مطلب قصد داریم به بررسی برخی از استراتژی ها بمنظور کسب بهترین نتیجه از کمپین بک لینک سازی بپردازیم. با ما همراه باشید.

سرعت وب‌سایتتان را افزایش بدهید و ایرادهای فنی آن را برطرف کنید
شما قبل از اینکه اقدام به خرید بک لینک بر روی سایت خود کنید، ابتدا باید سایت خود را تقویت و ایرادات آن را برطرف کنید. یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید، سرعت وب سایت است. شما تا جایی که می توانید باید سرعت سایت خود را افزایش دهید و ایرادات آن را برطرف کنید. برای این منظور:

ازآنجایی‌که دامنه توجه کاربران اینترنت معمولاً به اندازه ماهی قرمز و مقدار تحمل و صبرشان برای بازشدن یک صفحه کمتر از 5 ثانیه است، به کمک ابزارهایی مانند ابزار Page Speed Insights گوگل، بهینه‌سازی‌های لازم را انجام بدهید.
برای اطلاع از مشکلات و ایرادات فنی نیز می‌توانید از گوگل وبمستر تولز یا کنسول جستجوی گوگل (قسمت Crawl Errors) کمک بگیرید.
روی آیتم‌های لینک پذیر سرمایه‌گذاری کنید
منظور از آیتم‌های لینک پذیر صفحه یا مجموعه صفحاتی است که وب‌سایت‌های دیگر به نحوی نسبت به لینک دادن به آن‌ها رغبت پیدا می‌کنند. برای تولید این دسته از سرمایه‌های کاربردی می‌توانید از مقالات جامع و یا حتی ابزارهایی استفاده کنید که برای کاربران هدفتان سودمند به نظر خواهند رسید، مثلاً یک دیکشنری تخصصی یا ابزاری برای دریافت آنالیز وب‌سایت.

به‌منظور ایده گرفتن برای تولید آیتم‌های لینک پذیر می‌توانید از روشی موسوم به روش آسمان‌خراش استفاده کنید. در این روش، ابتدا وب‌سایت‌هایی که برای کلمه کلیدی هدف شما بهترین رتبه‌ها را در صفحه نتایج جستجو دارند پیدا می‌کنید و محتوای آن‌ها را به زیر ذره‌بین می‌برید، سپس با تولید محتوای بهتر، جامع‌تر و خاص‌تر تلاش می‌کنید تا از آن‌ها سبقت بگیرید.